Perfect Attendance Fourth six weeks

East Elementary lists its Perfect Attendance for fourth six weeks.

Pre-K

Daigle: Jean Anderson, Dakota Bushnell, Abigail Carriere, Cameron Clavier, Kaitlyn Edwards, Kevin Guillory, Seth Guillory, Emma Grace Ingram, Tailey LeDoux, Jenna LeDoux, Brailyn Richard, Eric Veillon.

T. Langley: Alyssa Castro.

Kindergarten

Feucht: Simeon Ardoin, Jeremiah Belton, Mia Fontenot, Demante Gallow, Corey Gotreaux, Alya Guidroz, Trevon Jones, Tyler Martel, Hunter Simon, Noah Soileau, Devonte Stephens, Rebekah Ryder, Jayden Trahan, Cameron Thibodeaux.

Lyons: Ethan Duplechain, Gregory Lafleur, Mckenzie Jones, Jacelyn Miller, Xavier Nguon, Brandarius Robinson, Kain Roy, Keith Suire, Olivia Thibodeaux, Alexia Thomas, Chloe Watley.

Mrs. Martel: Deon Ardoin, Gabriel Bear, Lauren Burnett, Harlie Daigle, Melvin Guillory, Kieyanna Malveaux, Alex Menier, Terrance Shilow, Kirk Simmons, Kirk Simmons, Elijah Belton, Andre Gibson.

Grade 1

P. Collins: Aailyah Ardoin, Alexis Boulet, Makayla Bushnell, Coy David, William Doucet, Iyanna Hanchett, Devin Jenkins, Bryson Miller, Caesar Miller, Aarolyn Minor, Jasemine Suire, Katherine Rougeau, Shanyia Toussaint.

Sylvia Marcantel: Bethanie Bourque, Alicia Brown, Bryce Brown, Wesley Brown, Sierra Bybee, Trent Collins, Noah Courville, Damian Guidry, Sarah Klein, Keizala Malveaux, Daniel Sorcia, Conner Vasseur, Kelsie Vigee.

A. Ned: Zyterius Anderson, Kimberly Boullard, Victoria Deshotel, Amber Devillier, Atalie Dozart, Tyler Lemelle, Valeria Lopez, Blake Menier, Megan Mitchell, Eliana Papion, Deacon Richard.

Grade 2

Minden: Breana Bourque, Titus Bourque, Honesty Gallow, Christopher Leger, Deja Lewis, Cora Rozas.

S. Prather: Emily Cormier, Tyler Fonville, Parker Jodon, Emily Ledoux, Kerry Malveaux, John Mayor III, Nicholas Valee.

K. Soileau: Jonny Doucet, Kamryn Davis, Libby Dozart, Jamelia Lewis, Lauren Mire, Andramani Morrison, Zahcary Rider, Jillian Simpson, Vindezz Thibodeaux.

Grade 3

C. Aguillard: India Anderson, Amber Arvie, Willie Ceasar, Landon Fricke, Aaronesha Lewis, Tammy Nelson, Andagia Rideau, Jamila Scott, Ashton Smith, DeLana Stevens, Daroccous Thomas, Bailey Trahan, Kobe Vicknair, Tayris Wilson.

Jodon: Devonte Alfred, Brycelyn Anderson, Cross Ceasar, Miranda Fuentes, DeAmontray Guidry, Sidney Hills, Adrienne LeDoux, Brian Lopez, Joel Lopez, Robbie Palmer, Bishop Richard.

Kennerson: Seyshawn Allison, Yurandrel Allison, Victoria Ardoin, Abbigail Fontenot, Alexis Gallow, Andrea Guillory, Angelo Hills, Brittany Ledoux, Ashley Watford.

Grade 4

Mrs. V. Cormier: Taneisha Chavis, Haily Fontenot, Mercedes Fontenot, Katlyn Joubert, Brianna Mitchell.

DeVille: Travous Alfred, Nicklos Dupre, Jyhreh Johnson, Caroline Martel.

Debbie Young: Kelsey Courville, Harold Fontenot, Jiseri Guillory, Timothy Janice, Kadryn Lawyer, Hannah Matte, Brandon Martel, Samantha Prudhomme, Andrew Rougeau.

Acadia Parish Today

Crowley Post-Signal
P.O. Box 1589, Crowley, LA 70527
Phone: 337-783-3450
Fax: 337-788-0949

Rayne-Acadian Tribune
P.O. Box 260, Rayne, LA 70578
Phone: 337-334-3186
Fax: 337-334-8474

Church Point News
315 N. Main St., Church Point, LA 70525
Phone: 337-684-5711
Fax: 337-684-5793

Follow Us