Playoff Report

CLASS AAAA

BI-DISTRICT RESULTS

(1) Sam Houston 23, (32) Karr 1

(16) Vandebilt 8, (17) DeRidder 0

(24) Minden 8, (9) Morgan City 7

(8) Holy Cross 19, (25) Peabody 2

(5) Tioga 12, (28) Franklin Parish 2

(12) Haughton 9, (21) Alexandria 3

(20) Eunice 8, (13) Shaw 6

(4) Teurlings 10, (29) Broadmoor 0

(3) Belle Chasse 10, (30) Beau Chene 4

(14) Neville 13, (19) Parkway 10

(11) St. Michael 15, (22) Franklinton 10

(27) Tara 6, (6) W. Ouachita 4

(7) Benton 11, (26) Pearl River 0

(10) Live Oak 5, (23) Abbeville 0

(18) Breaux Bridge 7, (15) Salmen 1

(2) Zachary 13, (31) McDonogh 1

REGIONAL PAIRINGS

Vandebilt @ Sam Houston

Holy Cross @ Minden

Haughton @ Tioga

Teurlings @ Eunice

Neville @ Belle Chasse

St. Michael @ Tara

Live Oak @ Benton

Zachary @ Breaux Bridge

CLASS AAA

BI-DISTRICT RESULTS

(1) Parkview 20, (32) Wossman 0

(16) Bunkie 2, (17) Redemptorist 1

(24) Vidalia 8, (9) Iowa 7

(8) E.D. White 13, (25) Amite 4

(5) Catholic-NI 16, (28) Rayville 1

(12) North DeSoto 5, (21) Jena 3

(20) Berwick 12, (13) W. Feliciana 10

(4) Loranger 20, (29) Ben Franklin 1

(3) Lutcher 11, (30) McMain 0

(14) North Vermilion 5, (19) Brusly 2

(22) Patterson 9, (11) Caldwell Parish 6

(6) Notre Dame 6, (27) Rayne 0

(7) Kaplan 4, (26) Crowley 2

(23) Westlake 9, (10) St. Louis 5

(18) Albany 7, (15) DeLaSalle 3

(2) St. Charles 16, (31) Richwood 0

REGIONAL PAIRINGS

Bunkie @ Parkview Baptist

E.D. White @ Vidalia

North DeSoto @ Catholic-NI

Loranger @ Berwick

North Vermilion @ Lutcher

Notre Dame @ Patterson

Kaplan @ Westlake

St. Charles @ Albany

CLASS AA

BI-DISTRICT RESULTS

(1) Evangel 12, (32) Lake Arthur 1

(16) Livonia 10, (17) Oakdale 4

(9) John Curtis 4, (24) Sacred Heart 3

(25) Riverside 10, (8) Loyola 7

(5) Newman 4, (28) Port Barre 1

(12) Episcopal 7, (21) Fisher 4

(20) Opelousas Cath. 9, (13) Menard 8

(4) University 10, (29) Welsh 0

(3) STA 7, (30) Loreauville 3

(19) Springfield 7, (14) John Paul 4

(22) Many 6, (11) Mamou 3

(6) DeQuincy 6, (27) E. Beauregard 2

(7) St. John 14, (26) J-Hodge 3

(10) Kinder 6, (23) Farmerville 2

(18) Calvary 12, (15) Dunham 7

(2) Sterlington 10, (31) Red River 0

REGIONAL PAIRINGS

Livonia @ Evangel

John Curtis @ Riverside

Episcopal @ Newman

Opelousas Cath. @ University

St. Thomas Aquinas @ Springfield

DeQuincy @ Many

Kinder @ St. John

Sterlington @ Calvary

CLASS A

BI-DISTRICT RESULTS

(1) Northlake 18, (32) Arcadia 0

(16) Delhi Charter 5, (17) Merryville 0

(9) Country Day 5, (24) Haynesville 1

(8) Ascension 15, (25) White Castle 0

(5) Ouachita 10, (28) False River 0

(12) LaSalle 2, (21) Delcambre 1

(13) Catholic-PC 12, (20) Sarepta 2

(4) St. Edmund 9, (29) Christian Life 2

(30) S. Cameron 6, (3) St. Fredrick 2

(14) Hanson 8, (19) Block 5

(11) Vermilion Cath. 8, (22) Hamilton 3

(6) St. Mary’s 10, (27) Central Cath. 2

(7) Cedar Creek 11, (26) Logansport 1

(10) St. Martin’s 7, (23) Hannan 4

(15) Cresent City 3, (18) Oak Grove 2

(2) Mangham 10, (31) West St. John 0

REGIONAL PAIRINGS

Delhi Charter @ Northlake Christian

Country Day @ Ascension Catholic

LaSalle @ Ouachita Christian

Catholic Point Coupee @ St. Edmund

Hanson @ South Cameron

Vermilion Catholic @ St. Mary’s

St. Martin’s @ Cedar Creek

Cresent City @ Mangham

CLASS B

BI-DISTRICT RESULTS

(1) Zwolle 10, (32) Mount Hermon 0

(16) Fairview 7, (17) Doyline 0

(9) Runnels 12, (24) Shongaloo 1

(8) Florien 11, (25) Kilbourne 1

(5) Stanley 9, (28) ESA 0

(21) Anacoco 7, (12) Glenmora 6

(13) Grand Lake 7, (20) Holden 1

(4) Choudrant 10, (29) Spearsville 3

(3) Bethany 13, (30) Monterey 2

(19) Converse 7, (14) Weston 4

(11) Downsville 10, (22) Hicks 8

(6) Forest 12, (27) Houma Christian 7

(7) Pitkin 11, (26) Quitman 1

(23) Hornbeck 6, (10) Grace Christian 1

(15) Maurepas 10, (18) Castor 0

(2) Oak Hill 11, (31) Bell City 1

REGIONAL PAIRINGS

Fairview @ Zwolle

Runnels @ Florien

Stanley @ Anacoco

Grand Lake @ Choudrant

Bethany @ Converse

Downsville @ Forest

Pitkin @ Hornbeck

Maurepas @ Oak Hill

CLASS C

BI-DISTRICT RESULTS

(16) Grand Isle 8, (17) Ascension 7

REGIONAL PAIRINGS

(16) Grand Isle @ (1) Elizabeth

(9) Dubach @ (8) Harrisonburg

(12) Cotton Valley @ (5) Summerfield

(13) Georgetown @ (4) Claiborne

(14) Ascension @ (3) Family Christian

(11) Ebarb @ (6) Calvin

(10) Hackberry @ (7) Northside Christ.

(15) Starks @ (2) Reeves

* Teams seeded No. 1 through No. 15 received first-round bye in Class C.

Acadia Parish Today

Crowley Post-Signal
P.O. Box 1589, Crowley, LA 70527
Phone: 337-783-3450
Fax: 337-788-0949

Rayne-Acadian Tribune
P.O. Box 260, Rayne, LA 70578
Phone: 337-334-3186
Fax: 337-334-8474

Church Point News
315 N. Main St., Church Point, LA 70525
Phone: 337-684-5711
Fax: 337-684-5793

Follow Us